W dzisiejszych czasach w naszej codziennej diecie dominuje żywność wysoce przetworzona. Żywność produkowana w wielkich zakładach przemysłowych, gdzie najistotniejszym założeniem jest zysk producenta a nie jakość, wartości odżywcze i zdrowie kupującego.

Na szczęście można ostatnio zaobserwować, że ten trend się zmienia i coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, co je i jakie produkty włącza do swojej diety. Wracają do łask naturalne produkty i stare, wypróbowane receptury, takie na których dorastały nasze babcie i dziadkowie. Oleje tłoczone na zimno są tego doskonałym przykładem.

W codziennej diecie każdego z nas w żadnym wypadku nie może zabraknąć tak istotnego elementu jakim są tłuszcze. Spełniają one ważne funkcje w organizmie człowieka, są źródłem wielu witamin i niezbędnych nam nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tłuszcze to także potężna bateria energetyczna. Aż do 35% energii dostarczają nam właśnie one.

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie są dla nas zdrowe. Dlatego też koniecznie należy dbać o to, by tłuszcze, które spożywamy były tymi, których nasz organizm potrzebuje, a nie takimi, które wyrządzają mu szkodę. Oleje tłoczone na zimno to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy przykładają wagę do swojego sposobu odżywiania i dbałości o zdrowie.

Oleje zimnotłoczone otrzymywane są za pomocą metody tłoczenia mechanicznego w temperaturze nieprzekraczającej 40-50°C. Nie poddaje się ich obróbce termalnej i chemicznej czyli rafinacji, dzięki czemu zachowują wszystkie swoje dobroczynne właściwości. Olej tłoczony na zimno w przeciwieństwie do rafinowanego posiada smak i aromat, dzięki czemu jest doskonałym dodatkiem do wielu potraw. Takie oleje są też nieprzebraną skarbnicą najróżniejszych naturalnych sposobów samoleczenia i kuracji na wszelkie choroby i dolegliwości.

Oleje zimnotłoczone mają krótszy okres przydatności do spożycia niż rafinowane, gdyż jest to produkt w 100% naturalny, pozbawiony wszelkich dodatków w postaci ulepszaczy czy konserwantów. Aby olej nie tracił swoich właściwości należy przechowywać go w lodówce. Olejarnia Niwki to gospodarstwo korzystające tylko i wyłącznie z naturalnych metod produkcji. Nasze oleje tłoczymy na zamówienie, w małych ilościach, używając do tego procesu tylko najwyższej jakości ziarna. Dzięki temu otrzymujecie Państwo naturalny i świeży olej o najwyższej jakości. W ofercie dostępne są zimnotłoczone oleje z nasion lnu, rzepaku, słonecznika, ostropestu, czarnuszki i dyni.

Stare maksyma głosi: „Jesteś tym co jesz”. Już dziś więc zacznij odżywiać się świadomie i włącz do swojej diety najwyższej jakości, naturalne i zdrowe oleje tłoczone na zimno.

KONTAKT:

 

Nazwa firmy: Olejarnia Niwki

Adres: ul.Niwki nr.181/
       26-700  Zwoleń
Województwo: Mazowieckie 

Rodzaj produktu: Oleje
Wyróżnienia: Ministerstwo Rolnictwa

Email: kontakt@niwki.pl
Strona: www.niwki.pl
Telefon: 660220333